Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji
Policjanci podczas pełnionej służby zwracają również szczególną uwagę na miejsca, gdzie szukają schronienia lub mogą nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki lub inne tego rodzaju miejsca. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy człowieka potrzebującego pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzane. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Podczas kontroli takich miejsc osoby bezdomne informowane są o adresach organizacji i stowarzyszeń zobowiązanych do udzielania im pomocy.
Funkcjonariusze realizując działania w ramach akcji „Zima” podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki lub inne tego rodzaju miejsca. W przypadku ujawnienia osób przebywających w tych miejscach, policja doprowadza ich do noclegowni, czy też miejsc, w których będą one mogły otrzymać niezbędną pomoc.
Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. Wystarczy jeden telefon pod bezpłatny numer 112, lub zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by uchronić osobę od wychłodzenia, ratując życie ludzkie.
Nie bądźmy obojętni dla osób będących w trudnej sytuacji. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na telefon alarmowy -112.
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska